- Sungrow SH10.0RT-V112-Hybrid-3phase
Cu doua trackere MPP care funcsioneaza independent pentru trei siruri, invertorul are o putere maxima de intrare fotovoltaica de 15 kWp si o putere de iesire AC de 10 kW.
Datorita puterii sale mari de încarcare/descarcare de pana la 10600 W si 30 A, dispozitivul poate face fata vârfurilor de încarcare temporare si poate încarca rapid unitatea de stocare a energiei.
Utilizarea optima a energiei fotovoltaice si alimentarea cu energie de urgenta
Diverse aplicatii ale SH10.0RT
Management inteligent al energiei
Acest lucru permite monitorizarea si optimizarea online a sistemului energetic.
Instalare usoara
Nivelul cu bula de aer preinstalat simplifica foarte mult montarea pe perete.
Caracteristici SH10.0RT-V112
- Max. putere de intrare (putere de vârf PV): 15 kWp
- Putere de iesire AC: 10kw
- Interval de tensiune de intrare MPP: 200 – 950 V
- 3 intrari si 2 trackere MPP
- Eficienta maxima: 98,4%
- Tensiunea bateriei: 150 – 600 V
- Tip baterie: baterie litiu-ion
- Max. Putere de încarcare/descarcare: 10600 W
- Curent maxim de încarcare/descarcare: 30 A