- Huawei SUN2000-50KTL-M3
Huawei SUN2000-50KTL-M3 – Invertor sir trifazat
Produs terminatview
Ofera eficienta ridicata, opsiuni de comunicare flexibile si funcsii avansate de siguranaa.
Cu o putere de iesire de pana la 55.000 W, racire inteligenta si recuperare PID integrata, asigura o conversie optima a energiei si fiabilitate pe termen lung.
Date tehnice si specificasii
Eficienta
- Max. Eficienta: 98,5%
- Eficienta ponderata europeana: 98,0%
Intrare PV
- Max. Tensiune de intrare: 1.100 V
- Interval de tensiune de functionare MPPT: 200 V – 1.000 V
- Tensiune de pornire: 200 V
- Tensiune nominala de intrare: 600 V
- Max. Curent per MPPT: 30 A
- Max. Curent pe intrare: 20 A
- Max. Curent de scurtcircuit per MPPT: 40 A
- Numar de MPPT: 4
- Numar de intrari: 8
Iesire AC (conexiune la retea)
- Putere activa nominala AC: 50.000 W
- Max. Putere aparenta AC: 55.000 VA
- Max. Putere activa AC (cosa=1): 55.000 W
- Tensiune nominala de iesire: 400 Vac / 480 Vac, 3W + (N) + PE
- Frecventa nominala a retelei AC: 50 Hz / 60 Hz
- Curent nominal de iesire: 72,2 A @ 400V, 60,1 A @ 480V
- Max. Curent de iesire: 79,8 A @ 400V, 66,5 A @ 480V
- Interval de factor de putere reglabil: 0,8 care duce la 0,8 întârziere
- Max. Distorsiune armonica totala: <3%
Protecsie si caracteristici
a Dispozitiv de deconectare pe partea de intrare Protecsie
a
a anti-insulare Protecsie
a la supracurent de curent alternativ Protecsie împotriva polaritasii de curent continuu Protecsie
a împotriva polaritasii inverse de curent continuu Monitorizarea
a defectiunilor de sir de curent continuu Descarcator de supratensiune de curent continuu (tip II)
a Descarcator de supratensiune de curent alternativ (tip II)
a Unitate de monitorizare a curentului rezidual de detectare
a a rezistenaei de izolasie de curent continuu
a Protecsie
a împotriva defectiunilor arcului electric Controlul
a receptorului de ondulare PIDintegrat Comunicare si monitorizare
a
a anti-insulare Protecsie
a Protecsie
- Arata: Indicatoare LED, Bluetooth + aplicasia FusionSolar
- RS485: Da
- Dongle inteligent (optional):
- WLAN/Ethernet prin Smart Dongle-WLAN-FE
- 4G/3G/2G prin Smart Dongle-4G
- Monitorizare BUS (MBUS): Da (necesita transformator de izolare)
Date generale
- Dimensiuni (L × Î × A): 640 × 530 × 270 mm
- Greutate (incl. placa de montare): 49 kg
- Interval de temperatura de functionare: -25°C pana la +60°C
- Metoda de racire: Racire inteligenta cu aer
- Altitudine maxima de operare: 4.000 m (devalorizare peste 2.000 m)
- Umiditate relativa: 0% – 100% RH
- Conector DC: Amfenol HH4
- Conector AC: Conector rezistent la apa + terminal OT/DT
- Grad de protectie: IP66
- Topologie: Fara transformator
- Consum de energie pe timp de noapte: a 5,5 W
Certificari si conformitate
- Standarde de siguranaa: EN 62109-1/-2, IEC 62109-1/-2, EN 50530, IEC 62116, IEC 60068, IEC 61683
Caracteristici cheie pentru instalatori
a Invertor de sir trifazat de 50 kW – Conversie de energie fiabila si de
a mare capacitate Eficienta ridicata – Eficienta maxima de 98,5% pentru performanta
a Sistem inteligent de racire cu aer – Asigura o functionare stabila în medii
a cu temperaturi ridicate Protecsie IP66 – Potrivit pentru conditii exterioare si de mediu dure
Date de performanta
DC
| Putere | 50,0 KW |
| Putere max. | N/A |
| Curent | 20,0 Un |
| Curent Max. | 20,0 Un |
| Voltaj | 600,0 V |
| Tensiune Max. | 1.100,0 V |
| MPPT | 4 |
| Intrari de sir | 8 |
Curent alternativ
| Putere | 50,0 KW |
| Putere max. | 55,0 KW |
| Curent | 72,2 Un |
| Curent Max. | 79,8 Un |
Dimensiuni
| lungime | 640 mm |
| latime | 530 mm |
| Inaltime | 270 mm |